سیم و کابل برق

سیم و کابل برق

برای ایجاد ارتباط بین مصرف کننده (انواع وسایل برقی خانگی و صنعتی) با منبع برق (برق شهری، ژنراتور و باطری) از کابل و سیم استفاده میشود. به طور کلی سیم برق از آلیاژ مس خالص تولید می شود و برای خطرات برق گرفتگی توسط روکش pvc محافظت میشود. کابل برق از ترکیب دو یا تعدادی رشته سیم ایجاد میشود و برای نظم سیم ها در طول کابل روکش دوم pvc بر روی آن کشیده میشود.
برای تولید کابل برق از آلیاژ مس استفاده میشود و در بعضی موارد از آلومینیوم هم استفاده میشود. به علت قیمت بالاتر آلیاژ مس نسبت به آلومینیوم برای تولید کابل برق عمدتاً از فلز آلومینیم استفاده میشود.
وب سایت بورس برق عرضه کننده انواع سیم افشان، کابل افشان، کابل فرمان، کابل آلومینیوم، کابل خشک، کابل تلفن، کابل شبکه، کابل شیلدار میباشد.

سیم افشان : در کاربردهای که نیاز است سیم دارای انعطاف باشد کاربرد دارد و از ترکیب چندین رشته سیم نازک به هم تابیده است و نسبت سیم مفتولی دارای انعطاف بیشتری است.

کابل خشک: از ترکیب چندین سیم خشک یا سیم مفتولی تولید میشود، از نظر انعطاف نسبت به سیم افشان بسیار انعطاف پذیر تر است و دارای توان آمپر کشی بالاتری است. مهمترین کاربرد آن در فضاهای بیرون ساختمان، زیر خاک کلا در محیط های نیازی به خم شدن ندارد و مقاومت سیم مهمتر است کاربرد دارد.

بقیه مطالب

با کارشناسان ما تماس بگیرید