کلید اتوماتیک | کلید کمپکت | MCCB

کلید اتوماتیک | کلید کمپکت | MCCB

کلید اتوماتیک (کمپکت MCCB)
از پر مصرف ترین ادوات قطع و وصل برق به صورت ایمن و اتوماتیک در مدارهای برقی با سطح فشار ضعیف است.
دارای سه حالت روشن و خاموش و خطا ست و با توجه به نوع محصول حالتهای حفاظتی مختلفی دارد. در سالهای اخیر سازندگان مختلف سعی نموده اند که تجهیزات جانبی و اکسسوری های گوناگونی همانند دسته های گردان و رله های آندر ولتاژ و موتورهای عملگر و حتی شانت را به این محصول اضافه نمایند.
این نوع کلیدها در دو نوع الکترونیکی و حرارتی-مغناطیسی موجود می باشند و مکانیزم تریپ آن با توجه به نامگذاری آن مشخص می باشد. در نوع حرارتی - مغناطیسی بسته به قابلیتهای تنظیم نمودارهای قطع به انواع مختلفی قابل تقسیم است. این محصول در جریان های نامی گوناگون و قدرت قطع های متفاوتی موجود است که می توان در بورس برق بسته به نوع کاربرد بهترین آنرا انتخاب کرد.
کلید اتوماتیک یا کمپکت ( mccb-Molded Case Circuit Breaker ) به صورت کلی وسیله ای برای قطع و وصل جریان و ولتاژ برق به صورت محافظت شده است.
به طور کلی فرآیند قطع و وصل ایمن جریان برق حتی از فرآیند برقراری جریان برق مهم است، از این رو شرکتهای مختلف روشهای جدیدی را ابداع می کنند تا محصولات و تولیدات جدیدی را برای قطع و وصل جریان برق تولید نمایند.
این محصول یا به تنهای امکان قطع ولتاژ یا همزمان جریان را نیز قطع می نماید، این ویژگی به ویژه در ولتاژ فشار قوی حاض اهمیت است که کلیدها نقش جداساز را دارند و امکان قطع مدار تحت بار وجود ندارد.ویژگی دیگه ای که برای کلیدهای اتوماتیک یا کامپکت مهم است قطع برق در شرایط خطاست، تا از خسارت های وارده به مدار در هنگام رخ دادن خطاهایی نظیر اتصال کوتاه بار‌های مختلف و یا اضافه بار به صورت اتوماتیک اقدام به قطع مدار نماید.
این کلیدها قابل کنترل از راه دور هستند به صورتی که با ارسال سیگنال از راه دور امکان کنترل آن ها وجود دارد. این محصول با توجه به فاکتورهای بالا و یک سری پارامترهای الکتریکی نظیر قدرت قطع قابل تحمل، سطح ولتاژ عایقی و سطح جریان نامی ‌قابل تحمل و .... تولید و با توجه به کاربرد آن استفاده میشود.

بقیه مطالب

با کارشناسان ما تماس بگیرید