(alt)

بررسی کابل افشان و کابل مفتول

لازم است برای هر کار کابل مختص و مناسب آن انتخاب شود. برای شناسایی کابل مورد نیاز خود پیشنهاد می کنیم مار را تا پایان مقاله همراهی کنید.

یقینا سردرگی برای انتخاب کابل رشته ای یا جامد برای بسیاری از افراد پیش آمده است. برای شناسایی هر کابل بهتر است با ویژگی های آن ها آشنا شوید.

معرفی کابل افشان

ترکیبی از چندین رشته سیم رسانا کابل افشان را تشکیل می دهند، سیم های نازکی از جنس مس با سطح مقطع و ضخامت بسیار کم. به وسیله ی عایق پی وی سی این سیم ها محصور شده اند. این کابل بسیار منعطف و سبک می باشد.

معرفی کابل مفتولی

این کابل برخلاف کابل افشان غیر رشته ای می باشد و با این نام نیز شناخته شده است. عایق این کابل توسط سیم های هادی تک رشته ای صورت گرفته است. ساخت رشته های سیم مفتولی با فلزات رسانایی همچون مس انجام شده است. در این کابل نیمه سخت به صورت مجزا سیم های مفتولی شکل اتصال پیدا کرده و در غلاف خارجی پی وی سی محصور می شوند.

موارد استفاده از کابل افشان

جهت مصارف پیچیده همچون صفحه مدارها و دستگاه های الکترونیکی از این کابل استفاده می شود. ممکن است در زمان متصل کردن کابل ها به دستگاه های الکترونیکی کابل ها خم شده و تابیده ها پیچیده شوند ولی با این حال مشکلی برای کابل ایجاد نخواهد شد و همچنان سالم می مانند. جهت مصرف در مسیرهایی پیچیده و خمیده کابل افشان بسیار مناسب می باشد.

نظرات شما

دیدگاهتان را با ما در میان بگذارید

ما هرگز آدرس ایمیل شما را با شخص ثالث به اشتراک نمی گذاریم

ارسال نظر

با کارشناسان ما تماس بگیرید